Start Promocje Nowości Kontakt
W koszyku: 0 szt. na kwotę: 0,00 zł
E-mail:   Hasło:   
  Katalog » Wzrok » Moje konto    
Kategorie Kategorie
Producenci Producenci
Informacje Informacje
O nas
Regulamin
Kontakt
Dostawa/Dane do przelewu
Pomoc
Mapa Sklepu
Katalog produktów
Informacje o produkcie
VITA-MIN plus OLIMP 30 kapsułek
Nasza cena: 15,50 zł
Kliknij aby powiększyć
Producent Olimp
Opis Dodatkowe zdjęcia Linki Recenzje
Opis produktu

Olimp Vita-Min Plus to suplement diety zawierający kompleks witaminowo-mineralny z Luteiną i Ginkgo Biloba, zawiera najwyższej jakości wysoko przyswajalne składniki mineralne - chelaty aminokwasowe minerałów oraz kompleksy aminokwasowo-mineralne marki Albion.

Suplement diety Olimp Vita-Min Plus, ułatwia pokrycie zapotrzebowania organizmu na niezbędne mikroskładniki pokarmowe. Suplement diety wzbogacony jest dodatkiem Luteiny, ważnej dla prawidłowych czynności narządu wzroku oraz miłorzębu japońskiego Ginko Biloba wspomagającego pracę mózgu i systemu nerwowego.

Jak niedobory witamin i minerałów odbijają się na naszym zdrowiu?
Witaminy i minerały to mikroskopijne cząsteczki chemiczne kontrolujące wszystkie procesy życiowe zachodzące w ustroju człowieka. Organizm nie potrafi wytwarzać ich samodzielnie, dlatego muszą być dostarczane wraz z pokarmem. Niestety, ze względu na niewłaściwy sposób odżywiania i nadkonsumpcję wysokoprzetworzonej żywności, dostarczamy coraz mniej tych niezwykle cennych składników. Dodatkowo ich zwiększonej utracie z organizmu sprzyjają: stres, napięcie, stosowanie leków, używek oraz nadmierne skażenie środowiska. Ich niedobory w diecie, sprzyjają osłabieniu dyspozycji psychofizycznej, pogorszeniu samopoczucia, stanu zdrowia oraz niekorzystnych zmian w wyglądzie.
Czy suplement diety Olimp Vita-Min Plus oparty na składnikach mineralnych w postaci chelatów może skutecznie korygować niedobory odżywcze w diecie?

Suplement diety zawiera wszystkie najważniejsze witaminy i minerały, z których niedoborem może borykać się nasz organizm. Jedna kapsułka Olimp Vita-Min Plus pokrywa 100% dziennego, zalecanego spożycia na poszczególne witaminy a także dostarcza wysokie ilości ważnych składników mineralnych w postaci chelatów, w szczególności cynku, magnezu i jodu. Unikalna cechą suplementu jest dodatkowa zawartość luteiny wspomagającej pracę narządu wzroku oraz związków aktywnych z miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba) hamujących działanie wolnych rodników, usprawniających proces krążenia mózgowego i zwiększających dopływ tlenu i glukozy do mózgu.

Czym suplement diety Olimp Vita-Min Plus wyróżnia się na tle innych suplementów witaminowo-mineralnych?

Wszystkie składniki mineralne występują w postaci chelatowej* - w specjalnym połączeniu z kwasami organicznymi i aminokwasami, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysoką przyswajalnością przez organizm. Nie osłabiają ponadto działania witamin i są bardziej odporne na obecność konserwantów i wielu innych niekorzystnych związków chemicznych obecnych w żywności. Suplement diety Olimp Vita-Min Plus to przewaga nad innymi witaminami dzięki zdecydowanie lepszej przyswajalności minerałów oraz znacznemu dodatkowi Luteiny i Ginkgo Biloba.
*) - Opatentowane, wysoko przyswajalna formy minerałów w postaci chelatów firmy Albion. Producent minerału i właściciel patentu - Albion ®

Na czym polega przewaga chelatowanych suplementów diety ?

Chelatowanie minerałów to proces wiązania pierwiastków metalicznych przez słabe kwasy organiczne, aminokwasy. Ten niezwykle istotny proces umożliwia dobre wchłanianie pierwiastków z przewodu pokarmowego oraz ich dystrybucję do przebiegających z ich udziałem procesów życiowych W tej formie biopierwiaski pozostają też całkowicie bezpieczne w dawkowaniu, gdyż ewentualny ich nadmiar w postaci chelatu łatwo opuszcza organizm. Minerały z prostych związków nieorganicznych są w zasadzie nieprzyswajalne, a wchłaniają się jedynie na tyle, na ile będą zdolne tworzyć chelaty ze składnikami równolegle pobieranego pożywienia.

Uwzględniając te fakty, w suplemencie diety Olimp Vita-Min Plus zastosowano składniki mineralne w formie chelatów aminokwasowych i kwasów organicznych wyprodukowane przez lidera rynku surowców chelatów mineralnych - amerykańską firmę Albion.
Komu polecany jest suplement diety Olimp Vita-Min Plus oparty na składnikach mineralnych w postaci chelatów ?
  Suplement diety Olimp Vita-Min Plus adresowany jest do codziennej i regularnej suplementacji dla wszystkich ludzi :
 • w celu uzupełniania niedoborów witaminowo-mineralnych
 • odczuwających stany znużenia, apatii oraz pogorszenie kondycji psychofizycznej
 • w przypadkach nieregularnego odżywiania
 • spożywających w nadmiarze leki oraz różnego rodzaju używki (kawa, papierosy, napoje alkoholowe)
 • po przebytych chorobach i w okresie rekonwalescencji

Suplement diety Olimp Vita-Min Plus przeznaczony dla osób dorosłych, aktywnych fizycznie i umysłowo oraz w starszym wieku jako uzupełnienie codziennej diety.

  Zalecana porcja dzienna suplementu diety Olimp Vita-Min Plus :
 • 1 kapsułka 1 raz dziennie po posiłku głównym. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Wartość odżywcza 1 kapsułka %ZDS
Witamina A 800 µg 100%
Witamina D3 5µg 100%
Witamina E 10 mg 100%
Witamina C 60 mg 100%
Witamina B1 1,4 mg 100%
Witamina B2 1,6 mg 100%
Niacyna 18 mg 100%
Witamina B6 2 mg 100%
Kwas foliowy 200 µg 100%
Witamina B12 1 µg 100%
Biotyna 150 µg 100%
Kwas pantotenowy 6 mg 100%
Ekstrakt z liści
miłorzębu japońskiego
(Ginkgo Biloba)
w tym:
- Ginkgoflawonoglikozydy 24%
- Ginkgolidy (laktony terpenowe) 6,0%
20 mg4,8 mg
1,2 mg
-
Luteina 1,0 mg -

Wartość odżywcza 1 kapsułka %ZDS
Magnez **
Albion® amino acid chelate
90 mg 30%
Wapń **
Albion® mineral
80 mg 10
Potas **
Albion® amino acid complex
40 mg -
Cynk *
Albion® amino acid chelate
10 mg 67%
Żelazo*
Albion® amino acid chelate
1 mg 7%
Mangan *
Albion® amino acid chelate
1 mg -
Miedź *
Albion® amino acid chelate
150 µg -
Jod 150 µg 100%
Chrom *
Albion® amino acid chelate
50 µg -
Selen *
Albion® amino acid complex
30 µg -
Molibden *
Albionµ amino acid chelate
25 µg -


%ZDS - procent realizacji zalecanego dziennego spożycia przez jednną porcję (1 kapsułkę)
* - najwyższej jakości, wysoko przyswajalne składniki mineralne (chelaty aminokwasowe minerałów, kompleksy aminokwasowo-mineralne) firmy Albion®
** - chelaty, kompleksy i sole organiczne minerałów firmy Albion® w połączeniu z innymi związkami mineralnymi

  Składniki :
 • minerały (węglan wapnia, chelat aminokwasowy magnezu*, tlenek magnezu, jabłczan wapnia*, chlorek potasu, chelat aminokwasowy cynku* (Chelazome®), kompleks aminokwasowy potasu*, chelat aminokwasowy managanu*, chelat aminokwasowy żelaza* (Ferrochel®), kompleks aminokwasowy selenu*, chelat aminokwasowy chromu* (Chelavite®), chelat aminokwasowy miedzi* (Chelazome®), chelat aminokwasowy molibdenu*, jodek potasu)
 • witaminy (kwas askorbinowy -wit.C, niacyna, octan tokoferolu -wit. E, pantotenian wapnia, cholekalciferol -wit. D3, chlorowodorek pirydoksyny - wit. B6, ryboflawina - wit. B2, tiamina -wit. B1, kwas foliowy, biotyna, octan retinolu -wit. A, cyjanokobalamina - wit. B12)
 • ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo Biloba)
 • luteina
 • celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca
 • stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca
 • żelatyna-otoczka kapsułki
Olimp Vita-Min Plus to suplement diety oparty o kompleks witaminowo-mineralny z Luteiną i Ginkgo Biloba, który zawiera najwyższej jakości wysoko przyswajalne składniki mineralne - chelaty aminokwasowe minerałów oraz kompleksy aminokwasowo-mineralne marki Albion, odżywka ta zapewnia wytrzymałość oraz wpływa na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej, suplement kulturystyczny i odżywka skierowana dla osób aktywnych trenujących sport w tym uprawiających kulturystykę i fitness.

Znak ten przyznawany jest firmom, które w swych produktach wykorzystują pełną gamę chelatow mineralnych firmy ALBION Laboratories, Inc.


Na czym polega chelacja ?

Substancje chelacyjne odznaczają się zdolnością do chemicznego wiązania się (z greckiego: chele – szpon, szczypce kraba,) z metalami i minerałami w przyrodzie oraz w naszym organizmie. Substancja taka otacza jon danego minerału czy metalu i usuwa go z organizmu w moczu lub kale. Aminokwas o nazwie EDTA jest efektywną i szeroko badaną substancją chelacyjną.

Źródła chelacji sięgają roku 1893 i wiążą się z nazwiskiem Alfreda Wernera, francusko-szwajcarskiego chemika, który w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki, która później stały się podstawą współczesnego chemicznego rozwiązania metody chelacji. Metodę chelacji z użyciem EDTA po raz pierwszy zastosowano w medycynie w 1948 r. w Stanach Zjednoczonych u robotników z fabryki baterii, którzy ulegli zatruciu ołowiem.

Wkrótce potem w amerykańskiej marynarce wojennej zaczęto poddawać chelacji marynarzy, którzy zatruli się ołowiem podczas malowania okrętów i budynków rządowych. W połowie lat 50-ych chelacja była w USA preferowaną metodą leczenia zatrucia ołowiem i zachowuje tę pozycję po dziś dzień. Dla odtrucia wystarczy Ci 10 kroplówek 1-2 razy w tygodniu. Potrzebnych jest ok. 25 zabiegów. Co 2-3 lata terapię warto powtarzać. Jeden wlew kosztuje 200,00zł (całość kuracji ok.5000,00zł). Bezpiecznie zastosowano ją już u ponad pół miliona pacjentów.

Lekarze wykonujący chelację u osób zatrutych ołowiem zauważyli, że u pacjentów, którzy cierpieli poza tym na miażdżycę tętnic, chelacja spowodowała także poprawę stanu tętnic. Od 1952 r. dożylną chelację EDTA zaczęto stosować w celu zwalczania chorób układu sercowo-naczyniowego. W ostatnich latach terapia ta stała się dostępna także w formie doustnej, a dzięki temu jest znacznie tańsza. Teraz z łatwością możesz z niej korzystać w każdej chwili oraz jako profilaktyka.

Chelator "oddaje i zabiera"

Znaczenie składników mineralnych dla organizmu jest takie ważne również dlatego, że mają one niezwykłą zdolność chelatowania - tworzenia związków z innymi substancjami - chelatorami. Niektóre substancje biologiczne tylko w takiej postaci występują w przyrodzie i są przyswajane przez komórki, tkanki i narządy Twojego organizmu. Owe związki - chelatory - to dwufunkcyjne substancje chemiczne. Sama natura zna wiele takich związków. Należą do nich na przykład hemoglobina w naszej krwi oraz jej prawie identyczny w budowie roślinny chlorofil (często podaje się go podczas choroby czy chemioterapii, aby uzyskać dużo lepsze wyniki badań morfologii krwi). Ich dwufunkcyjność polega na tym, że "coś" mogą do komórek organizmu dostarczyć i "coś" mogą do siebie przyłączyć, a dalej zabrać z powrotem.

To pierwsze "coś", to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu substancje odżywcze, np. tlen, mikroelementy, witaminy i inne. Dla nich związek chelatowy jest idealnym nośnikiem. To drugie "coś", to szkodliwe dla organizmu jony metali ciężkich, np. ołowiu, rtęci, kadmu, baru, arsenu, talu.

Tajemnicze chelaty

Chelaty mają również inne niebagatelne znaczenie - oczyszczają organizm w ten sposób, że dzięki nim zobojętniane są niektóre substancje toksyczne, chwytane i zabierane z organizmu. Chelaty posiada wiele roślin w tym Pure Yucca, Garlic Caps , Polinesian Noni, Nopalin i wiele innych.

Znaczenie chelatów to również usunięte z organizmu tłuszcze, nadmiar cholesterolu, trójglicerydy. Obecność chelatów a szczególnie choliny, EPA, DHA czy inozytolu, skutecznie zmienia obecność szkodliwego cholesterolu LDL i zamienia go na frakcje przyjazną dla organizmu HDL. Szczególną moc takiego działania posiada cholina, która wspomaga wytwarzanie acetylocholiny w organizmie i oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów cholesterolu. Najwięcej choliny znajduje się w specjalnej leczniczej Triple Potency Lecithin - certyfikat międzynarodowy GMP i FDA. Również olej rybny z sardynek, łososia i makreli - Omega 3 posiada takie wspaniałe działanie, jak również leczy układ kostny i podagrę oczyszczając organizm z nadmiaru kryształków kwasu moczowego. Również naturalna witamina E czyli zestaw tokoferoli - VITAMIN E, ma silne działanie chelatujące.

Komórki nieustannie potrzebują związków chelatowych, by mogły w nich zachodzić prawidłowe reakcje. A zachodzi ich mnóstwo - w każdej komórce 100 000 enzymów bierze udział w ponad milionie reakcji biochemicznych na minutę. Komórek nie można jednak oszukać i np. w przypadku niedoboru jakiegoś składnika czy pierwiastka zastąpić go innym.

Te składniki mineralne, które nie mają zdolności chelatowania (wiele multiwitamin i innych preparatów nie posiada form chelatowanych i są półsyntetykami) i pozostają w organizmie w postaci nieorganicznej, są na ogół szkodliwe lub tylko w niewielkim stopniu użyteczne. Składniki mineralne chelatowane przyswajają się nawet do 10 razy lepiej, niż porównywane ilości w mg czy mcg innych niechelatowanych minerałów.

Data dodania produktu: 27 luty 2009.
Poprzedni produkt Produkt 2 z 10 w kategorii Wzrok Następny produkt
Koszyk Koszyk
Bestsellery Bestsellery
Mirtillo plus
Mirtillo plus
ABOCA Fitostil Krople do oczu w jednorazowych fiolkach 10 sztuk
ABOCA Fitostil Krople do oczu w jednorazowych ...
Luteina bio complex OLIMP 30 kapsułek
Luteina bio complex OLIMP 30 kapsułek
VITA-MIN plus OLIMP 30 kapsułek
VITA-MIN plus OLIMP 30 kapsułek
Doppelherz Aktiv Na oczy z luteiną
Doppelherz Aktiv Na oczy z luteiną
ZDROWE OCZY odbudowa i regeneracja wyciąg z nagietka lekarskiego i czarnej jagody
ZDROWE OCZY odbudowa i regeneracja wyciąg z ...
Zuma świetlik plus, krople do oczu, łagodzące, 10 ml
Zuma świetlik plus, krople do oczu, łagodzące, ...
Kontakt Kontakt
e-mailherbawit@op.pl
FAX014 - 6276612
Tel014 - 6276612
GSM502 623 302

Godziny działania sklepu
10-18
Producent Producent
Inne produkty
Powiadomienia Powiadomienia
PowiadomieniaInformuj mnie o aktualizacjach VITA-MIN plus OLIMP 30 kapsułek
Ostatnio oglądane Ostatnio oglądane
VITA-MIN plus OLIMP 30 kapsuł
Promocje Promocje
Zobacz wszystkie
Powiadom znajomego Powiadom znajomego
Powiedz o tym produkcie swoim znajomym
Nowości Nowości
Zobacz wszystkie
Kto jest online Kto jest online
Obecnie w sklepie jest
 1 Gość i
 2 Klienci
(, )
 online.
Strona główna |  Moje konto |  Promocje |  Nowości |  Kontakt 1618089 wywołań od 04 sierpień 2008
Powered by MLM